ÁLLATASSZISZTÁLT FOGLALKOZÁS
Mi az állatasszisztált terápia?
Az állatasszisztált terápia (AAT) széles körben alkalmazható, problémafókuszú és célorientált terápiás módszer. A foglalkozásokat segítő szakember vezeti, képzett terápiás állattal, rendszerint kutyával vagy macskával. A kutyák társasága számos pozitív hatással bír. Jelenlétükben csökken a stresszhormonok termelődése és a vérnyomás, több dopamin („boldogsághormon”) szabadul fel, növekszik a pszichés jóllét. A kutyák „szociális katalizátorok” is, megkönnyítik a másokhoz való kapcsolódást, ezáltal csökken a magány érzése.
Mi a foglalkozások célja?
AIntézményünkben pszichológus szakember dolgozik terápiás kutyával. A foglalkozások az alábbi készségek fejlesztésében játszanak szerepet:
- kapcsolatteremtés
- kommunikációs készségek (verbális és nonverbális egyaránt)
- problémamegoldás
- együttműködés, másokra való odafigyelés
- empátia
- mentalizációs készség
- önreflexió
Mi történik egy foglalkozáson?
Heti 1 alkalommal, 45 percben zajlanak az állatasszisztált foglalkozások, melyeken változatos gyakorlatokat végzünk a kutyával. A repertoárban szerepelnek trükkök, akadálypályák, játékok, egyéni és csoportos feladatok, valamint a kutyához való spontán kapcsolódást elősegítő gyakorlatok. A gyakorlatokban megélt élményeket, tanulságokat összegezzük, valamint kitérünk arra is, hogy a kutya ember közti kommunikáció és kötődés mennyiben hasonlít az ember-ember közötti kapcsolatra.
Jelentkezés, információ
EA foglalkozásokon való részvételhez intézményünk orvosaival történő konzultáció szükséges minden esetben, ehhez kérjük jelentkezzen az elérhetőségeink egyikén.
CÍMÜNK
Zsenge utca 33., BUDAPEST, 1165
TELEFONSZÁMUNK
+36 20 669 2097